Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Několikero podnětů k syntaxi

před 12 lety

Honza M.
Člen | 1674

Dobré odpoledne (i večer, ráno a tak všelijak podobně).

Na title acronymu se neprovádějí typografické úpravy.

Potkal jsem člověka, který seznamy vehementně zapisoval takto:

-první
-druhá

bez mezery. Proč ne?

Co takhle tolerovat **takovýto zápis**((acronymu))? Že by potom byl ještě tučný.

Že ten nový fígl s H_2 nefunguje pro písmenka (F_e) bude asi záměr. Ale nebylo by to špatné pro psaní ohavných fyzikálních vzorečků.

F__e__ = m · g · cos α

Koukám, že nefunguje ani F__e__.

F<sub>e</sub>. Takže HTML?

Děkuji za pozornost :-)

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Díky za všechny nápady!

ad odrážky: zkusím prověřit možné kolize, teoreticky by to šlo

ad F_e: tohle už by byla zpětně nekompatibilní modifikace. Jakýkoliv zápis, třeba jméno PHP funkce print_r, by se interpretoval jako print<sub>r</sub>. Jako index je proto možné použít pouze číslo, což by mělo být bezpečné.

ad F__e__: tahle syntax je ve výchozím nastavení nyní vypnutá. Vypnutých je jich víc, viz changelog. Zapnout je můžeš takto.

ad acronym: což o to, nápad to není špatný, ale je to vážně potřeba?

před 12 lety

Honza M.
Člen | 1674

Acronym

  • To s tím title si myslím, že by bylo fajn.
  • Tučný acronym jsem už potřeboval a narazil jsem na něj. Uznávám, že většina lidí toto nevyužije, ale pro mě to byly jedny ošklivý zbytečný uvozovky navíc ;-)

před 12 lety

juneau
Člen | 166

Také jsem už jednou **cokoli**((cokoli 2)) zkoušel a zarazilo mě, že to takto nejde. Byl bych pro :)

před 12 lety

Honza M.
Člen | 1674

Ještě sem si vzpoměl na H_2SO4 (H_2SO_4). Ne že mě budete podezřívat z toho, že jsem chemik!

před 12 lety

v.proch
Člen | 16

Napadla mě další věc, která by možná stála za to vylepšit:
Možná je zbytečné (a v mnohých případech nevhodné), aby Texy! kladlo za časy zapsané ve tvaru (h)h.mm (8.45, 12.34) nedělitelné mezery. Za datum se taky nekladou. (Uznávám, za desetinnými čísly v anglických textech by se nedělitelné mezery hodily – mohlo by tedy jít o vypínatelnou možnost.)
Dále mně napadlo, že v icq-číslech (123–456–789) nebo i takto psaných telefonních číslech by se místo pomlček hodilo psát spojovníky.

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Takže upravil jsem syntax pro seznamy:

  • za pomlčkou nemusí být mezera (viz)
  • za tečkou nemusí být dvě mezery jako dříve, používá se chytřejší algoritmus, tak by to snad nemělo vadit

Dále na atributy title nebo alt se nyní aplikují typografický pravidla (viz).

před 12 lety

Honza M.
Člen | 1674

Pěkné. Teď už zbývá jen ten **tučný**((acronym)) ;-)

před 12 lety

juneau
Člen | 166

Priznejme si to, ze tucny akronym je jen podporou nasi lenosti :) Mne by stacilo, kdyby slo pouzivat jeho zkraceny tvar jako u jednosloveho nadpisu: slovo:[url] … tedy slovo((acronym)) … bez tech uvozovek. Pokud to nepujde, brecet nebudu.

před 12 lety

rarous
Člen | 59

ale vzdyt tohle funguje https://texy.info/cs/try/4e7ge

před 12 lety

juneau
Člen | 166

Ale do háje… tak to se omlouvám :) Používám ještě bůhví jakou starou verzi a nenapadlo mě to tu nejdříve vyzkoušet. Díky za upozornění.

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Tak teď jsem docela mimo. Vo co go? Tučné akronymy jsem sice zamítl, ale teď zjišťuji, že vlastně nevím, o čem je řeč :-)

před 12 lety

Honza M.
Člen | 1674

To je dobrý, to jenom tři poslední příspěvky před tím tvým nedávají smysl.

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

ad tučný akronym: a co tohle, to přece funguje?

před 12 lety

Honza M.
Člen | 1674

Pěkné, to mě nenapadlo to udělat obráceně…