Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Nezalomitelné mezery

před 11 lety

zdhacz
Člen | 3

Moje verze

  • Texy 2.0 BETA 2, Revision 206
  • PHP Version 5.2.4, 5.2.5

SandBoxu je vše ok, ale u sebe už opravdu nevím jak dál.

Očekávaný výsledek

<p>vkládání nezalomitelných mezer za jednopísmenné předložky (v&nbsp;autě
u&nbsp;okna)</p>

<!-- by Texy2! -->

Skutečný výsledek

<p>vkládání nezalomitelných mezer za jednopísmenné předložky (v autě
u okna)</p>

<!-- by Texy2! -->

PHP kód

Mám za to, že nezalomitelné mezery mají fungovat automaticky, ale už si nejsem jist ničím, s Texy! se teprve seznamuji.

<?php
// vložíme knihovnu
require_once 'texy.php';

// vytvoříme objekt
$texy = new Texy();

// můžeme jej nakonfigurovat
$texy->encoding = 'UTF-8';
$texy->imageModule->root  = 'images/';

// a zpracujeme vstupní $text
$html = $texy->process('vkládání nezalomitelných mezer za jednopísmenné předložky (v autě u okna)');

echo $html;

před 11 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Oni se vkládají, ale ne entitou. Musím přidat do sandboxu poznámku, že kvůli lepší viditelnosti tam jsou nedělitelné mezery zobrazené entitou, ačkoliv je Texy v UTF-8 zapisuje přímo odpovídajícím znakem. Třeba jako copyright

před 11 lety

zdhacz
Člen | 3

David Grudl napsal(a):

Oni se vkládají, ale ne entitou. Musím přidat do sandboxu poznámku, že kvůli lepší viditelnosti tam jsou nedělitelné mezery zobrazené entitou, ačkoliv je Texy v UTF-8 zapisuje přímo odpovídajícím znakem. Třeba jako copyright

Díky za vysvětlení, našel jsem sice v TexyTypographyModule fci beforeParse, kde je použit UTF-8 znak 0×c2 0×a0, ale myslel jsem že to nefunguje…

Ono totiž ve Firefoxu RMB „Zobrazit zdrojový kód stránky“, Ctrl+A, Ctrl+C, v editoru Ctrl+V a zobrazit HEXa ukazuje 0×20, normální mezeru, někde při přenosu se mi nezalomitelné mezery potratily :(