Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

problém s vykreslováním

před 12 lety

soustruh
Člen | 15

Dost často se mi stává, že se stránka pomocí Texy! nezformátuje zcela správně, část je v pořádku, část se vypíše, jak je. Stávalo se mi to na současném i minulém hostingu, S Texy! 1.1 i 2.0, někdy stačilo obnovit stránku a vykreslení bylo v pořádku, ale nyní můžu obnovovat jak chci, zkoušet nejnovější (2.0 beta rev. 196) i různé starší verze Texy!, používat plnou i kompaktní verzi a výsledek vypadá např. takto:

Je možné že za to může Texy!, nebo bude chyba někde jinde? Opravdu se mi to stává:

  • ve všech prohlížečích
  • s více hostingy
  • s různými verzemi Texy! :-(

Informace o verzi PHP jsou zde: http://wormscesky.cz/test.php

Editoval soustruh (16. 1. 2008 23:12)

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Nikdy jsem nic takového neviděl. Ale pokud je to nezávislé od hostingu a verze Texy, hledal bych chybu asi ve webové aplikaci. Odkud se text čte, kam se ukládá, co se tam může dít divného?

před 12 lety

soustruh
Člen | 15

momentálně už to zase jede stabilně (ťukám na dřevo), stačí se podívat na adresy uvedené na screenshotech… ten dnešní výpadek byl první takhle masivní, kdy nepomohlo ani deset obnovení, jindy to obvykle po jednom nebo dvou obnovení naskočilo (ale někdy se po dalších obnoveních formátování opět rozhodilo). problém na hostingu mě napadl jako první, ale celý zbytek webu fungoval zcela správně.

dříve na jiném hostingu jsem používal texy! 1.1 compact pro PHP4, ale tam byly vlastně pouze někdy problémy s tabulkami a pouze ve firefoxu, který nečekal na celý kód tabulky a zobrazoval již jejich části, což způsobilo rozhození zbytku.

nyní používám texy! 2.0 beta compact pro PHP5. zkusím si podle 1–2–3 dema znovu upravit vkládací skript, problém se stránkami by být neměl, pokud se většinou zobrazí správně a k uvedeným chybám dojde jen někdy.

má nějaké výhody ve spolehlivosti/rychlosti použití přímo texy.php jen s některými knihovnami místo kompletního texy.compact.php, nebo je rozdíl zanedbatelný a funkčnost by měla být naprosto stejná?

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Je to úplně to stejné.

před 12 lety

soustruh
Člen | 15

ok, díky. zkusím upravit ten vkládací skript a pokud bych i v budoucnu narazil na stejný problém, zase se ozvu :-)

před 11 lety

ondrg
Člen | 2

Teď zrovna řeším ten samý problém – http://itty.cz/, některé části to nechce vykreslovat, občas to funguje správně, občas ne.

Zkoušel jsem všechno možné – překódování souborů (utf-8, ansi), zrušení nastavených pravidel pro Texy!, různé verze Texy!, nic nepomohlo.

Velmi zajímavé ovšem je, že doma na PC mi to všechno běhá bez problémů. Doma i na serveru (hosting.blueboard.cz) je Apache 2.2.8, akorát já mám doma PHP 5.2.4 a na serveru je 5.2.6.

Ukázkové screenshoty:

Předem děkuji za každou Vaši odpověď.

před 11 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Je to chyba hostingu.

Napiš jim, ať vypnou eAccelerator, viz https://forum.texy.info/…iewtopic.php?….

před 11 lety

ondrg
Člen | 2

Díky moc, už to vypadá že je to v pohodě :-)

před 10 lety

Adam84
Člen | 2

Bohužel právě řešíme stejný problém. Texy! (rev. 8da0750, date September 26, 2009) nám někdy (náhodně) nezformátuje celý text správně. Někdy vynechá celý odstavec, někdy jenom nepřevede dvojhvězdičku na <strong>.

Vlákno s informacemi o eAcceleratoru je již mrtvé, navíc podle všeho na hostingu vůbec eAccelerator není nasazený, kde může být zakopán pes?

Editoval Adam84 (19. 11. 2009 9:37)

před 10 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Nemůže tam být nějaká jiná opcode cache? Tohle je z hlediska PHP programátora v podstatě neřešitelný problém – pokud se to chová takto náhodně špatně, je chyba někde mimo samotný PHP kód.

před 10 lety

Adam84
Člen | 2

Podle webhostera je na tom serveru jenom Zend Optimizer (ne Zend Optimizer+), tedy žádný opcode caching.

Takže nějaké zkušenosti s eAccelerator vs. Zend Optimizer vs. APC či jiné nemáte?

Jedná se hlavně o to, že pro běh PHP skriptů jsou podobné opcode cachery na větších projektech téměř nutností a to, že Texy! „někdy“ nefunguje správně je velká škoda. ;/

před 10 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Zend Optimizer je také určitá forma opcode cache, která může způsobovat problém.

Nicméně netvrdím, že nefunkčnost je způsobena opcode keší, jen jsem chtěl eliminovat možné příčiny.

Pokud si dobře vzpomínám, problémy na hostingu Blue Board se projevovaly jen přes den a v noci se mi nikdy nepodařilo je nasimulovat. Nakonec se ukázalo, že to souvisí se dvěma procesory na desce, když tam byl jeden, všechno fungovalo v pořádku. Takže je to trošku mezi nebem a zemí – možná by proto pomohlo jen nechat web přesunout na jiný fyzický server u téhož hostéra.