Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Celý kód přes Texy!

před 12 lety

pmg
Člen | 372

Rád bych přes Texy! generoval veškerý XHTML kód, nedaří se mi ale povolit deklaraci DOCTYPE. Existuje nějaké řešení?

Je možné vypnout automatické doplňování chybějících tagů?

Díky.

Editoval pmg (28. 12. 2007 19:44)

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Texy nepodporuje DOCTYPE deklarace.

Nerozumím tomu doplňování chybějících tagů – nemáš konkrétní příklad?

před 12 lety

pmg
Člen | 372

Díky za odpověď.

Bylo by zajímavé zpracovat celý kód pomocí Texy! a mít tak úplnou kontrolu nad výstupem (povolené tagy, odsazení).

Problém nastane, pokud chci kód skládat postupně, protože Texy otevřené tagy uzavírá, a místo hlavičky

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs">
    <head>
        <title>Test</title>
    </head>

    <body>
        <div id="container">

vrací „kompletní“ šablonu.

Deklaraci lze nějakým způsobem obejít. S automatickým uzavíráním HTML tagů je to mírně těžší. Chápu, že Texy! není určen být šablonovacím systémem; kdyby ale bylo možné tuto (v tomto případě nadbytečnou) funkci vypnout, celkem by mi to pomohlo;-)

před 12 lety

skocourek
Generous Backer | 180

pmg: Řešil jsem podobný problém. Vyřešil jsem to tak, že DOCTYPE vyhodím přes echo a potom vytisknu teprve výstup Texy!. Myslím, že je to celkem přijatelné.

K postupnému skládání – zkus zauvažovat nad postupem netisknout části stránky postupně, ale v průběhu dokumentu skládat vše do proměnné a až tu vytisknout celou na konci dokumentu.

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Podporu pro <!DOCTYPE> lze přidat ve formě handleru, něco jako je ukázáno v příkladu „user syntax“ v distribuci. Ale přímo do Texy to zakomponovat nechci, zkrátka nejde o šablonovací systém.

ad uzavírání tagů: tuhle stránku Texy budu ještě měnit a v tuto chvíli nevím, jak to půjde vypínat.

před 12 lety

pmg
Člen | 372

skocourek: K ukládání vstupu do proměnné – měl jsem v úmyslu sestavit kód během převodu šablony a jednotlivé části vkládat pomocí handlerů:

{{ insert: page-head.html }}
Tělo stránky
{{ insert: page-foot.html }}

Všechno by se dalo nastavit v samotné šabloně. V tomto případě by však ukládání do proměnné nešlo použít (jinak je to dobrý nápad).

dgx: DOCTYPE pomocí handlerů – to zní celkem dobře. Vypadá to, že se Texy! tím šablonovacím systémem opravdu stane;-)

Snad postačí vkládat jen rámcově ucelený kód (meta informace, menu), aby k nechtěnému uzavírání tagů nedocházelo.

Děkuji oběma za pomoc, pěkný nový rok!