Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

nezalamování obsahu PRE tagu

před 12 lety

juneau
Člen | 166

Nevím, jestli něco dělám špatně, ale pokud použiji nějaký kod pouze v tagu PRE, tak z Texy vyleze na jednom řádku a tudíž nezalamovaný na obrazovce. Více mezer je ok, ale konce řádků to nerespektuje.

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Pro Texy (alespoň zatím) ta HTML značka nic neznamená. Sice ji přepíše do výstupního kódu, ale nezmění způsob zpracování dalšího textu. Takže je potřeba použít jiné značky

před 12 lety

juneau
Člen | 166

Texy syntaxi v těchto případech používám (ačkoli jsem se potrápil s jednou věcí, zmíním později), ale v tomhle případě mě zarazilo právě to, že z kódu zmizí konce řádků. Nic na tom nezmění ani tradiční odsazení nového řádku o jednu mezeru, nebo řádky navíc.

A jinak, což není tak podstatné a texy se to moc netýká: chybka v implementaci FSHL mi způsobovala, že se mi kód z textu ztratil – blockHandler nezavolal FSHL, nevrátil se žádný výsledek. Možná by v takovém případě (handler nevrátil žádná data) bylo lepší zpracovat původní kód tradičním texy postupem. Jen takové malé zamyšlení.

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

A víš kde přesně ta chybka je, abych ji mohl opravit? Na to <pre> se podívam.

před 12 lety

juneau
Člen | 166

Nene, chyba s formátováním kódu byla na mé straně. Ale bylo to nějak takto:

function blockHandler(...)
    {
    if(podminka)
        {
        ...
        ... kod z prikladu
        return $el;
        }
    }

Jenže podmínka byla vždy false, k žádnému formátování nedošlo. No budiž, moje blbost, ale pak bych čekal, že v textu zůstane alespoň původní kód, místo toho ve výstupu nezůstalo nic. Tak mě napadlo, že by se to mohlo ošetřit. Pravděpodobnost opakování něčeho takového někým jiným je samozřejmě mizivá, a když, tak v rámci psaní/ladění aplikace, ne dlouhodobého běhu… takže to ber jako chvilkoý nápad, nic víc :)

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

No, teoreticky při návratové hodnotě NULL bych mohl vyhodit výjimku (dělá od rev. 194)