Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

řadové číslovky

před 12 lety

pm13
Člen | 2

Píšu data s mezerou (což je podle mě správně) – tedy 12. července 2007 nebo 12. 7. 2007. Stalo se mi, že se mi za dnem udělal nový řádek – a výsledek moc hezky nevypadal. Napadlo mě tedy, zda by nebylo možné nahradit každou mezeru následující za číslicí a tečkou nedělitelnou mezerou.

Je mi jasné, že je to diskutabilní – třeba v předchozím odstavci je posledním slovem ve větě rok a nedělitelná mezera by tedy byla nesprávná. Ale vyzkoušel jsem si toto pravidlo u sebe dopsat a použít u pár textů a připadalo mi, že se nic špatného nestalo. Chyba s tímto pravidlem je totiž vidět mnohem méně než chyba bez tohoto pravidla. (Možná by se dalo ještě otestovat, zda za mezerou nenásleduje velké písmeno – nevím však jestli toto jde.)

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Texy to u číselných datumů dělá snad už od úplně první verze. Také vkládá nedělitelnou mezeru mezi číslo a následující slovo, protože by mohlo jít o číslo a jednotku.

Přidat nedělitelnou mezeru i za číslo následované tečkou se mi jeví jako dobrý nápad, díky za tip. Je to implementované. Test na velké písmeno je poněkud komplikovaný, kvůli multijazyčnosti, takže jsem jej vynechal.

před 12 lety

mishak
Člen | 100

Podle platných norem se číselné datum píše bez mezer tj 12.7.2007 stejně jako čas se má psát 13.00 a ne 13:00

před 12 lety

Acci
Člen | 83

mishak: Ale podle Pravidel českého pravopisu tam má být tečka. Povoleno je používat obě možnosti (tedy zápis s tečkou i dvojtečkou). Stejně to platí i pro zápis data, pokud ho ovšem chceš psát bez mezer, musí být číslo měsíce a dne dvouciferné, tedy 12.07.2007.

Editoval Acci (3. 8. 2007 15:01)

před 12 lety

mishak
Člen | 100

Ah omlouvám se za šíření polopravd mýtů a lži.

Editoval mishak (3. 8. 2007 19:33)