Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

texy ako „zasuvny modul“

před 12 lety

mirec
Člen | 1

Zaujimala by ma jedna vec.
Mam komercny RS, ktory je pod komercnou licenciou. RS by som upravil tak, aby vedel Texy pouzivat a integrovat do svojho prostredia. Nebol by ale jeho sucastou, nebol by spolu sireny. RS by bol schopny bez Texy pracovat. Ak by si koncovy uzivatel stiahol Texy a doinstaloval ho k RS, poskytol by mu viac moznosti.

V komercnej licencii pre RS by bolo uvedene, ze v pripade pouzitia Texy sa treba riadit jeho licenciou. Samozrejme aj v manuale k RS by bolo o Texy pisane, ze je to kompatibilne a da sa to priinstalovat, ale nie je jeho sucatou.

Nebola by tymto porusena GPL licencia Texy?

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Uživatel si může zkombinovat RS a Texy, pokud to jejich licence dovolí. Licence GPL to dovoluje, takže záleží jen na licenci RS. Předpokládám, že licence RS to dovolí taky.

Zkombinovanou aplikaci pak může uživatel používat zcela svobodně, ale šířit ji může pouze pod GPL licencí. Aby tedy nedošlo k „šíření“, musí si RS a Texy zkombinovat až sám uživatel.

Obráceně řečeno, není možné prodávat RS, který je na Texy závislý, ale je možné prodávat RS, do kterého si uživatel může případně Texy sám doinstalovat.

před 11 lety

na1k
Člen | 289

Přestože je topic už skoro rok starý, vrátil bych se k němu.
Zajímalo by mě, jestli to musí být opravdu uživatel (popř. zákazník kterému RS dodávám), kdo bude provádět samotný akt zkombinování RS a Texy anebo to můžu být já s tím, že Texy oficiálně nebude součástí RS.

Možná jsem to nepopsal úplně správně, takže příklad:
Franta si ode mě nechá udělat RS. Texy ale není jeho přímou součástí a je nutné ho stáhnout a doinstalovat. Můžu přijít já a (zadarmo) Frantovi Texy stáhnout a nainstalovat do teď už jeho redakčního systému?
Anebo musí k počítači sednout Franta a já mu pouze dodám pokyny jako „spusť TCMD, zmáčkni alt+F9 – tím rozbalíš Texy tam a tam…“ ?

Nejde mi o nějaké obcházení licence, ale někteří zákazníci si chtějí systém rozšířit, ale nezvládnou si Texy sami doinstalovat. Jak můžu takovouto situaci řešit, aniž bych musel vydávat celý systém pod GPL licencí?

před 11 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Nejsem právník, ale neviděl bych v tom vůbec žádný problém.