Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Odsazení kódu

před 12 lety

Zdeněk Košťál
Člen | 3

Zdravím, nevím jestli to mám zařadit sem, ale pro mě je to problém, takže tak :-). Oč jde – přestavěl jsem si wordpress k obrazu svému, jelikož chci nabízet kodérské služby, měl by být kód taky patřičně odsazený. Kvůli tomu jsem i s mou minimální znalostí PHP předělal hodně funkcí tak, abych dostal pěkně strukturovaný kód. Asi jsem puntičkář, ale když něco dělám, chci aby to bylo pořádně. Jenže formátuje mi Texy! a to si kód odsazuje zvesela jak se mu zlíbí. Žádné odsazení zleva(taby), tabulky si to rozháže jak se mu zlíbí. (Myslím tedy jen odsazení kódu.) Já mám návyky trošku jiné, takže se v tom pak špatně vyznám. A konečně jsme se dopracovali k otázce: Co s tím? Možná to tu už bylo řešeno, já nic takového nenašel (asi se tu žádný exot jako já neobjevil :-)). Byl bych velmi vděčný za odpověď. Já chci web rozjet už tuto středu (první jarní den nesmím zmeškat – teda doufám že je to středa), tudíž by rychlá odpověď bodla, ale budu rád pokud se to vyřeší kdykoli. Díky.

před 12 lety

veros
Člen | 12

Pokud trváš na tom, že HTML kód má být pěkně odsazený, tak vřele doporučuji služby knihovny tidy. Můj soukromý názor však je, že odsazování HTML kódu generovaného skriptem je zbytečný luxus.

--Věroš

před 12 lety

Zdeněk Košťál
Člen | 3

Zbytečný luxus ano, já si chci dovolit :-). Díky za rychlou odpověď.

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Formátování výstupu se dá ovládat přes formatterModule, viz implementace.

Rozhodně však Texy kód nerozhazuje nebo neformátuje „jak se mu zlíbí“, naopak vytváří přehledný a velmi úhledný výstup.

před 12 lety

Zdeněk Košťál
Člen | 3

David Grudl psal:

Formátování výstupu se dá ovládat přes formatterModule, viz implementace.

Rozhodně však Texy kód nerozhazuje nebo neformátuje „jak se mu zlíbí“, naopak vytváří přehledný a velmi úhledný výstup.

Ano to vytváří, narozdíl od ostatních se v tom dá vyznat, ale potřebuju odsazení až tak, jak mám div s obsahem a trochu ho podřídit i mému stylu tak, aby výstup skriptu nešel moc poznat. Tak jsem to myslel.. Díky za odkaz