Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Texy! a phpBB

před 13 lety

_rasel^
Člen | 44

Poprosim navod: Ako implementovat Texy! do fora phpBB, tak aby fungoval aj BBCode syntax? (aby to bolo plne kompatibilne s phpBB) Ak ma niekto s tymto skusenosti, tak si dam velmi rad poradit → aj ake moduly Texy! sa odporuca vypnut resp. ine tipy a triky.

Mozno niekto bude pisat o tom, ze sklbit phpBB && Texy! je zbytocnost, ze tam nie je potrebny nastroj, ktory plnohodotne formatuje texty, ale na niektorych forach je to nevyhnutne preto lebo BBCode nezarucuje taky konfort pri pisani textov a zvyraznocanie syntaxu tam ties chyba…

btw: Nechysta sa modul, ktory by vedel previest aj BBCode? (je to zverstvo, ale tato moznost by sa urcite hodila nielen mne)

ď. ;)

Editoval _rasel^ (4. 7. 2006 10:44)

před 13 lety

xHire
Člen | 7

Já jsem zatím sice implementoval Texy! akorát do miniBB fóra, ale původní syntax jsem nezachovával. Pokud chceš Texy! syntax pouze v textu příspěvku, tak je to ještě relativně jednoduché (já to implementoval téměř všude, kde byl vkládán text).

Nech text příspěvku přeformátovat péhápéBéBéčkem, potom celý ten text vem ještě jednou a projeď ho skrz Texy!. To by teoreticky mohlo stačit. Je velmi pravděpodobné, že budeš muset prozkoumat velkou část phpBB kódu a pochopit ho (vím z vlastní zkušenosti) a že budeš muset upravovat vícero souborů. Sice to říkám jen tak teoreticky, ale to snad nevadí.

Bude určitě dobré tam nechat snad jen tu základní syntax, možná ještě obrázky, příp. odkazy. Rozhodně vyhoď smajlíky, odstavce a odřádkování (a podobné moduly).

Snad ti moje rady pomohou. Hodně štěstí :-)

před 13 lety

_rasel^
Člen | 44

Dik za rady. Cakal som, ze to uz zmakol niekto predomnou. Tak sa opytam na fore pre phpBB http://www.phpbbcz.com/ a ked sa nepodari ani potom, tak sa nato pozriem sam… a neskor sem hodim post co sa mi podarilo zistit.

před 11 lety

_rasel^
Člen | 44

Skoro po dvoch rokov píšem znova. :) Nenašiel sa ešte nikto, kto má skúsenosti s implementáciou Texy do phpBB3? (Zdá sa mi dosť divné, že na najznámejší fórovací systém ešte neexistuje addon…)

Editoval _rasel^ (26. 5. 2008 13:47)

před 11 lety

_rasel^
Člen | 44

Motivačnú odmenu 500,– Kč získa ten, kto vytvorí plugin pre phpBB3 pre podporu Texy!

Viac info na fóre:http://4um.etomite.sk/…iewtopic.php?…

Editoval _rasel^ (2. 6. 2008 12:14)