Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Header menu

před 13 lety

_rasel^
Člen | 44

Header menu – mna by celkom potesil Texy! modul, ktory by na zaklade „formatovaneho obsahu“ vratil header menu → nieco take ako je napr.: v MediaWiki resp. DokuWiki. Je to mozne?

před 13 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Můžeš prosím vysvětlit, co je to header menu?

před 13 lety

_rasel^
Člen | 44

Header menu – v DokuWiki to je menu (zoznam), ktory sa vygeneruje na zaklade nadpisov H1-H6 a sluzi na lahku navigaciu v clanku (interna navigacia) na zaklade url-zaloziek #. Na tomto webe http://wiki.splitbrain.org/wiki:syntax je to to menu uplne na pravo (hore) s nazvom Table of Contents. Hodi sa to hlavne pri navigacii v rozsiahlejsich clankoch… (to by sa niekedy fakt zislo).

<a href="#syntax_highlighting" class="toc">Syntax Highlighting</a><a name="syntax_highlighting" id="syntax_highlighting">Syntax Highlighting</a>

Myslim, ze tato pekna menu vychytavka Wiki systemov, by navigacii Texy! formatovanych dokumentov len prospela. Texy! je formatovac dokumentov a tymto by sa zasa dostal o krok pred WYSIWYG a mal by uz aj internu jednoduchu navigaciu v clanku (dalsie +). Header menu by bolo peknym kamaratom SEO-URL.

Editoval _rasel^ (24. 5. 2006 1:01)

před 13 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

To je dobrá věc, je mě samotného překvapilo, že to v Texy není ;) Ta funkce tam dřív byla… Doplním ze záloh

před 13 lety

_rasel^
Člen | 44

Hmm… ak mam pravdu povedat, tak som sa ani nepozeral, ze ci taka funkcia v Texy! vobec je…

Este by mi pomohlo ako sa vlastne ten modul vola + nastavenia. :) (dik za cas)

Editoval _rasel^ (24. 5. 2006 12:35)

před 13 lety

_rasel^
Člen | 44

Hmm… trocha môj nápad rozvediem (neviem či sme sa správne pochopili a píšeme o tom istom)

Mame napríklad takúto štruktúru dokumentu: https://texy.info/cs/try/afh0p

Pred hlavný nadpis pridáme znaky – napríklad.: @@header-menu@@, namiesto ktorých sa vloží headerMenu vygenerovane na základe H1-H6:

<ul>
    <li><a href="#instalacia-a-upgrade">Inštalácia a upgrade</a></li>

    <li><a href="#administrácia">Administrácia</a>
        <ul>
            <li><a href="#zaciname">Začíname</a>
                <ul>
                    <li><a href="#nastavenie-stranok">Nastavenie stránok</a></li>

                    <li><a href="#templaty-etomite">Templaty Etomite</a></li>

                    <li><a href="#tvorba-templatov">Tvorba Templatov</a></li>
                </ul>
            </li>

            <li><a href="#moznosti-administracie">Možnosti administrácie</a>
                <ul>
                    <li><a href="#etomite-tagy">Etomite Tagy</a></li>

                    <li><a href="#ako-funguju-opravnenia">Ako fungujú oprávnenia</a></li>

                    <li><a href="#ako-nastavit-opravnenia">Ako nastaviť oprávnenia</a></li>
                </ul>
            </li>
        </ul>
    </li>

    <li><a href="#[prirucka-uzivatela">Príručka užívateľa</a>
        <ul>
            <li><a href="#prihlasenie">Prihlásenie</a></li>

            <li><a href="#strom-dokumentov">Strom dokumentov</a></li>

            <li><a href="#menu">Menu</a></li>

            <li><a href="#tvorba-dokumentov">Tvorba dokumentov</a></li>

            <li><a href="#posielanie-sprav">Posielanie správ</a></li>
        </ul>
    </li>
</ul>

… a Texy! preformátuje všetky H-čka a pridá nim aj záložky (male pismena bez diakritiky a namiesto medzier -):

<a name="instalacia-a-upgrade"><h1>Syntax Highlighting</h1></a>
...

headerMenu by sa dalo vložiť aj na iné miesto v dokumente. To menu by sa generovalo na základe podradených H-čiek pod ktorým je vložené. Bolo by fajn aby sa dal určiť aj nejaký parameter → aké hlboké bude vygenerované menu napr.: @@header-menu=3@@

Toť všetko čo ma napadlo… ak sa to zrealizuje tak by som bol rád. :) (kto by nebol?)

Editoval _rasel^ (25. 5. 2006 14:08)

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

implementováno v Texy2, podrobnosti dám na web

před 11 lety

_rasel^
Člen | 44

Čauko, ako sa volá táto funkcia v Texy2?
Prípadne jej použitie…

Editoval _rasel^ (30. 4. 2008 10:44)

před 11 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Mrkni na příklad examples/headings/demo.php. Na konci se vypíše $texy->headingModule->TOC. To je pole, ze kterého můžeš obsah vygenerovat.

před 11 lety

_rasel^
Člen | 44

Thx, vyzerá to tak sqwelo a multifunkčne… až je to na mňa zložité. :)