Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

DeToxy v balíku?

před 13 lety

meca
Člen | 7

Vím, že se tento „nápad“ se tu již mnohokrát oběvim, ale myslím, že by to minimálně hodně lidem vskutku pomohlo. Co dát deToxy do balíku spolu s Texy? Věřím, že deToxy není třeba dokončené, ale podle i zdejších reakcí to vypadá, že je spolehlivý.

Tak proč ho tam nedát? Třeba i s upozorněním: „používání na vlastní nebezpečí,“ bo tak něco… Ehm, prosím ;)

před 13 lety

juneau
Člen | 166

Je to (urcite) prace navic a zase tak casto to opravdu neni potreba :) Me plne vyhovuje, ze to je online pro to 1 pouziti za pul roku…

před 13 lety

meca
Člen | 7

Je to (urcite) prace navic a zase tak casto to opravdu neni potreba :) Me plne vyhovuje, ze to je online pro to 1 pouziti za pul roku…

No, jastný. Jenže tam jde o to, že to nemůžeš použít někde, kde si třeba uživatel může editovat to, co již skze Texy! syntaxi napsal. Respektive, nemůže to editovat opět v Texy!, jelikož to je plné HTML, kterému nerozumí.

Jediné řešení, které mě napadá, je ukládat zvlášť text v Texy! a HTML… A to je IMHO vskutku nepraktické.

Mno nic, jen jsem se chtěl optat -;)

před 13 lety

juneau
Člen | 166

Nj, tohle je opravdu dobry duvod, ale uz proto, ze existuje vice moznosti syntaxe (treba nadpisy), tak taky nemusis dostat ani puvodni vstup. Takze (pouzitelnym a funkcnim) resenim je opravdu ukladat jak vygenerovane html, tak puvodni texy text. Tak to delam ja a ac to trochu nafukuje databazi, tak si nestezuju. Radeji zaberu vic (nenarocneho) mista na disku, nez („velmi drahy“) vykon serveru pri neustalem prevadeni do html/texy.

Editoval juneau (20. 5. 2006 23:05)

před 13 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

deToxy se nedostane do distribuce právě proto, že tento zpětný převod HTML → Texy nedoporučuji a nechci k tomu nikoho svádět.

Jediným zdrojovým souborem, který má smysl ukládat do databáze, je soubor ve formě Texy. Dále doporučuji výstup z převodníku (tedy HTML podobu) kešovat – a je už jedno, jestli se převedený řetězec uloží do dalšího sloupce v db tabulce nebo někam úplně jinam. To je věc implementace cache. Ovšem restaurovat z HTML zpět texy mi připadá naprosto nevhodné.