Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Texy jako pomocník s typografií?

před 13 lety

Borek
Člen | 7

Scénář: Nepoužívám Texy! syntaxi, píšu přímo v HTML nebo s pomocí nějakého WYSIWYG editoru, záleží mi ale na typografii.

Otázka: Může mi Texy! nějak pomoct?

Omáčka: Osobně Texy! vnímám jako dva nástroje v jednom – první je text2html konvertor, druhý zajišťuje hezký typografický výstup. V některých případech by bylo skvělé, kdyby tyto dva nástroje mohly vystupovat samostatně, odděleně. Je nebo bylo by to možné?

před 13 lety

rarous
Člen | 59

Texy schroupe i HTML vstup a upraví ho tak, aby byl podle něj správně. tj. včetně typografie.

před 13 lety

Borek
Člen | 7

Jo, to funguje, akorát se asi dělá o mnoho víc práce, než kdyby se aplikovala pouze typograf. pravidla. Ale stejně dík.

před 13 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

No ono to není tak jednoduché…

Texy! syntax můžeš snadno vyřadit (třeba text se „jakože“ obalí do /--html, v Texy2 je k tomu přímo konfigurační direktiva). Nicméně i tak je potřeba „udělat hodně práce“ ;) Provést analýzu HTML značek atd. Jako příklad uvedu třeba vkládání nedělitelné mezery mezi slova v lese. Musím počítat i s alternativou <strong>v</strong><span class="hidden"></span> <em>&#x6C;ese</em>. Ten zápis je šílený, ale je to pořád „v lese“, jen doplněno o nějaké to formátování, které však na typografický požadavek nedělitené mezery nemá vliv. Ovšem obdobný zápis <strong>v</strong><div class="hidden"></div> <em>&#x6C;ese</em> už je něco jiného, sem už nedělitelná mezera nepatří.

Tedy abych se vrátil k původní otázce – tohle je dobrý nápad a vlastně něco obdobného mám připraveného. Ale jde jen o formu konfigurace Texy (tedy jednorázové vypnutí syntaxe), nikoliv ořezané Texy.

před 13 lety

Borek
Člen | 7

Texy! je evidentně složitější než vypadá :) Díky za vysvětlení, myslím, že i tak bude pro mé použití v pohodě vyhovovat.