Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

opravdove xhtml?

před 13 lety

littlemaple
Člen | 60

Zdravim, mam takovy problemek; nespecha to, ale rad bych to casem vyresil, protoze se mi Texy! zamlouva…

Mel jsem RS s Texy!, kde jsem v Texy! napsal clanek a v Texy! jej take editoval. Problem byl, ze ty stranky byly v XHTML, a to opravdovem XHTML – tzn. ze se pro Operu a FF apod. parsovaly jako XHTML, takze kdyz parser nasel chybku, vyhodil neprekousnutelnou chybu. A ted si predstavte, ze napisu clanek, kde jsou zarovnane obrazky (syntax obsahuje volne znacky < a >) v Texy! a ulozim. Vse OK. Ale kdyz ho chci editovat, volam stranku, kde se mi v elementu TEXTAREA nachazi jakesi volne < a > a parser samozrejme netusi, ze je to Texy! a vyhodi chybu :)) … Takze tim padem Texy! vlastne v opravdovem XHTML nelze editovat pres TEXTAREA… Nebo delam neco spatne ja?

Diky, H.

před 13 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Pro výstup do textarea použij htmlSpecialChars()

Možná by šlo použít i

<textarea>
<![CDATA[

... obsah ...

]]>
</textarea>

ale tím si nejsem jist

Doplnění: tak CDATA použít nejde. Ale htmlSpecialChars() je naprostá nutnost při výstupu jakéhokoliv textu do HTML, s jedinou výjimkou, a to když text má být interpretován jako HTML. Což v tomto případě být samozřejmě nemá.

před 13 lety

littlemaple
Člen | 60

No jasně! :)
Htmlspecialchars… To jsem si vůbec neuvědomil. Automaticky to dávám na výstupech – když zobrazuji články a komentáře apod., prostě všechno. Ale nedošlo mi, že to musí být i v takovém zobrazení do TEXTAREA…

Díky, vrtalo mi to hlavou!
H.