Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Je nutné zveřejnit zdrojáky?

před 13 lety

Ilja Kuklič
Člen | 3

Udělal jsem si takový pseudoCMS s použitím Texy. Je už nasazen na dvou webech, ale původně byl určen poze pro jeden a jeho přizpůsobení na konkrétní stránky vyžaduje celkem brutální zásahy, protože byl od začátku kocipován jednoúčelově. Je nutné v tomto případě zveřejnit zdrojáky podle licence GPL?

O co konkrétně jde by mělo být zřejmější z této stránky.

Díky.

před 13 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Pokud systém CMS nedistribuujete, ale jen sám používáte, není nutné jej vůbec zveřejňovat.

před 13 lety

Ilja Kuklič
Člen | 3

Právě ten systém je nasazen na dvou webech spravovaných dvěma různýma lidma, můj web a ještě kamarád a jeho stránky (ke zdrojákům přístup má). Tak by mě zajímalo, zda to v této situaci už musím někde zveřejnit ke stažení.

před 13 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Je třeba rozhodnout, zda jde o „užití“ nebo o „distribuci“. Užití je to tehdy, pokud jste sám uživatelem. Pokud se uživatelem stává někdo jiný, jde o distribuci. Tedy pokud systém dáte kamarádovi, tak jej distibuujete.

Podmínky užívání / distribuce software je dáno průnikem všech podmínek jeho součástí. Tedy je-li součástí Texy pod GPL, tak užívání se to nijak nedotkne, pro distribuci je však třeba splnit podmínku, že distribuovaný software jako celek bude licencován pod GPL nebo jakoukoliv volnější licencí.

V případě, že jiná součást software má zase jiné podmínky, může dojít k situaci, že takový celek nepůjde vůbec distibuovat nebo ani užívat. Je zkrátka nutné vyhovět všem.

To, že software šíříte pod GPL neznamená, že musí být univerzálně použitelný nebo že musíte někde vystavit zdrojáky. Ale je třeba je komukoliv vydat na požádání.

p.s. co nového na gymnáziu břeclav? ;)

před 13 lety

Ilja Kuklič
Člen | 3

Díky za vysvětlení, zachovám s e pdle toho.

P.S. Gymnázium Břeclav má nový název – „Gmynázium a Jazyková škola s právem státní jaykové zkoušky Břeclav“ – což se okamžitě stalo terčem různých recesivních poznámek, např. uvádění plného názvu školy kdekoli je to možné. :-)