Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Cenzura → vyhvezdičkování

před 14 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489

Mohu se zeptat, jak lze v Texy! napsat cenzuru → „vyhvezdičkování“ nějakého slova?

Například (ehm, omlouvám se za ty slova :)

No on je strašnej d * * * l a k * * * * n, ale víc d * * * l. (psáno bez mezer mezi hvězdičkami)

se zobrazí jako:

No on je strašnej dl a k****n, ale víc dl.

Lze tedy v Texy! nějak napsat toto „vyhvězdičkování“??

Díky Tomik

před 14 lety

juneau
Člen | 166

prijde mi, ze jedinym resenim je hvezdicky nepouzivat :) ja si zvykl pouzivat pomlcky, ale tu moznost hvezdicek bych taky uvital. ale ne za cenu nejakeho komplikovani.

před 14 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489

No asi se s tím smířím, díky za radu. Taky bych to nelámal přes koleno, vlastně jsem na to nepřišel já, ale uživatel mého systému, protože já sprostě nemluvím/nepišu a když už tak z plna hrdla/klávesnice, takže hvězdičky používám pouze k zvýrazění, či čáře. :)

před 14 lety

llook
Člen | 412

Tohle mi v Texy taky trochu chybí. Neposkytuje jiné možnosti než /---html \---, /---text \--- a kód ve zpětných apostrofech.

V BXTags bylo šikovné escapování. Hvězdičku jsem mohl zapsat \*.

před 14 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Jenže pokud zavedu escapování přes \, tak zanaříká druhá spousta uživatelů, kteří tohle lomítko běžně používají, například když píší c:\windows. Spíš koketuju s myšlenkou, že za účelem escapování bych nechal právě zpětné lomítko ` a jeho dosavadní chování (tedy značka <code>) by byla šla aktivovat uživatelsky.

Nakonec, ono to tam vlastně už je

před 14 lety

llook
Člen | 412

To s tím c:\windows mě nenapadlo, protože soubory píšu s normálním lomítkem (holt nemám c:\windows) ;-)
Pokud by se to ale chovalo podobně jako v PHP, když za lomítkem není nic escapovatelnýho ('\a' === '\\a'), tak by to ničemu nevadilo.

Pokud někdo používá v názvech souborů divné znaky (třeba c:\***\###.html), tak to stejnak musí uzavřít do zpětných apostrofů. A pokud pojmenovává soubory rozumně, tak zpětné lomítko nic nevyescapuje (z c:\windows by zas bylo c:\windows)

před 14 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

To zjistíš až po zavedení, v kolika případech lidé lomítko využívají. Ty cesty jsou jen jeden z mnoha případů.

Naopak zpětné lomítko se nepoužívá (běžně) nikde. Jeho problém je spíš v tom, že ho lidé často neumí na klávesnici ani napsat.

před 14 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489

Díky moc, to se hodí, když nebude někdo z webu vedět jak na „vyhvězdičkování“ odkážu sem… :)

před 12 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

V Texy2 je od toho syntax notexy: ''vy****hvezdičkování''