Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Texy 1.0 a ASP.NET

před 14 lety

pavlik
Člen | 26

Dobrý den,

v brzké budoucnosti budu psát ASP.NET komponentu, která potřebuje nějakou knihovnu pro převod plain-textu do HTML. Texy se mi líbí, na svém blogu ho používám a proto bych jej rád využil. Zajímá mě, jestli mám ještě nějaký čas čekat na uvolnění finální verze nebo jestli je to stále v nedohlednu a měl bych si tak vystačit s RC verzí.

Díky a pěkný den.

před 14 lety

rarous
Člen | 59

Ahoj, já jsem udělal proxy pro využití Texy v .netu, návod najdeš na mých stránkách. Jinak jsem si zvolil Texy jako téma semestrální práce, takže také pracuji na jeho .net implementaci :)

před 14 lety

pavlik
Člen | 26

Můžu se zeptat, co pro vás znamená „.NET implementace“? Jako kompletní přepsání v .NETu? Nebo nějaký inteligentní wrapper? Nebo …?

před 14 lety

rarous
Člen | 59

Wrapper pomocí WS už funguje, převádění textu na xhtml je bez problémů, jen je nižší výkon kvůli vzdálenému volání, ale většinou se nejedná o znatelné zpomalení oproti PHP.

Jelikož mám v tomto semestru předmět Jazyky a překladače, vybral jsem si jako téma semestrální práce Texy syntax. Takže moje implementace v .net bude syntaktický analyzátor a převaděč na XHTML. Časem bych pak chtěl dopsat id další vychytávky Texy (hlavně její konfigurovatelnost).

před 14 lety

pavlik
Člen | 26

No nevím, osobně nemám rád duplicitní práci. Psát Texy! znovu a from scratch asi nebude dobrý nápad, podle mě je ideálním řešením Phallanger a pokud ho někdo na hostingu mít nemůže, tak webová služba.

Váš přístup znamená, že jakákoliv změna v původním kódu od Davida se ve vašem neobjeví vůbec nebo aspoň se zpožděním. A to není dobré…

před 14 lety

rarous
Člen | 59

Můj přístup je takový, že musim udělat semestrálku :) A Texy je mi nejbližší :)

A na Phallangeru se mi Texy rozběhat nepodařilo, nevim jak je to teď s podlení verzí, ale dělala problémy dědičnost…

Editoval rarous (2. 11. 2005 19:51)

před 13 lety

David Grudl
Nette Core | 6806