Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Automatické číslování – nadpisů, seznamů

před 9 lety

DuckDaffy
Člen | 3

Zdravím vespolek! :)

Zběžně jsem prohlédl možné syntaxe a možná budu vymýšlet koniny, ale moc rád bych dosáhl automatického číslování nadpisů i seznamů, protože mě opravdu nebaví to neustále přepisovat, když se někde v rozsáhlejším textu něco přidá či ubere…

Příklad principu syntaxe (vím, že je nekompatibilní se současnou, zápis by byl tedy ve finále jiný).

h1#. nadpis s nejvyšší prioritou, normálně by měl číslo 1. nebo I. anebo a)

h1#. další nadpis s nejvyšší prioritou, normálně by měl číslo 2. nebo II. anebo b)

h2#. a teď tu máme podnadpis, mohl by mít např. číslo 2.1 nebo 2.I anebo II.I, další mě nenapadají :)

No a teď bych mohl udělat seznam.

#) hmm, mám tu výčtový seznam s první položkou, třeba 1. nebo I. nebo a)
  tady je stále pokračování první položky seznamu, dlooouhá věta...
  vlastně by v rámci seznamu mohlo být skoro cokoliv, kromě nadpisu asi
bylo by legální to psát i bez mezer na začátku?
|          ; aby nedošlo k resetování číslování a bylo nějaké optické oddělení, dal bych tam něco takovéhoto, tento text by tam samozřejmě nesměl být
#) a teď pokračujeme s 2., II. nebo b)
  ##) ha, máme tu podseznam! bude to asi a)
  ##) pokračujeme dále, za b)
    * no a teď to úplně zblázním, chtěl bych tu další, už jen odrážkový seznam :)
|
|
#) kouzlíme dále, máme tu 3., III. nebo c)

#) a teď nastal odřádkováním reset počitadla a mám tu znova 1., I. nebo a)

#1) pokus, tohle by vyplivlo 1.

#I) tohle I.

#a) a tohle a)

No a zlatý hřeb nakonec.

Zapsáním nějakého klíčového slova, třeba

 /---toc
 \---

(musel jsem před to vrazit mezery, jinak to nešlo) se mi zde automaticky vytvoří obsah! :)

A vypadal by asi takto a byl by klikací se skokem přímo na daný nadpis v textu a ještě by šel zarovnat doleva, doprava či všelijak jinak.

1. nadpis s nejvyšší prioritou, normálně by měl číslo 1. nebo I. anebo a)
2. další nadpis s nejvyšší prioritou, normálně by měl číslo 2. nebo II. anebo b)
2.1 a teď tu máme podnadpis, mohl by mít např. číslo 2.1 nebo 2.I anebo II.I, další mě nenapadají :)

Pochytil jsem to z Redmine, který používá Textile, kde jsou sice jen automaticky číslované seznamy, ale ty automaticky číslované nadpisy bych opravdu miloval… ;)

http://www.textism.com/tools/textile/

Podobně by mohlo fungovat generování seznamu tabulek, obrázků a dalších součástí dokumentu.

Toto je první nástřel, rád budu spolupracovat na nějaké implementaci a testování.

Editoval DuckDaffy (7. 1. 2011 22:43)