Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

imageDescModule a popisky pod obrazky

před 14 lety

juneau
Člen | 166

Mam takovy… problem. Kdyz vytvorim obrazek s popiskou pod nim, je to idealni. Jenze kdyz je ta popiska delsi, blok (div) kolem toho obrazku se roztahuje az na nejvyssi moznou sirku a vypada to blbe. Vim, ze by resenim bylo pridavat k celemu tagu css modifikator s rozmery obrazku, ktere by urcily sirku divu, ale mi to prijde jako zbytecna rezie, protoze uz to pro kazdeho neni tak intuitivni.

Ukazka meho problemu je tady:https://texy.info/cs/try/u4h1e

Neslo by udelat nejake nastaveni $texy->imageDescModule->addWidth = '10'; // v px, ktere by v nenulovem pripade vzalo sirku obrazku, pricetlo hodnotu 10 a to vlozilo jako style="width:...px" k onomu divu?

Nebo nekde neco delam evidentne spatne, a budu tedy velmi rad, kdyz me opravite nebo navedete na spravnou cestu.

před 14 lety

juneau
Člen | 166

a taky kdyz koukam do zrdojaku onoho modulu, vidim tam tohle:

/***
 * Callback function (for blocks)
 *
 *            [*image*]:link *** .... .(title)[class]{style}>
 *
 */
function processBlock(&$blockParser, &$matches)
{
...

Z toho mi prijde, ze by zde melo jit pracovat i s odkazy tvorenymi temito obrazky, ale to se mi veru nepovedlo. Je to nejaka chyba nebo jen nejaka mrtvola v kodu?

před 14 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

mkrnu na to, každopádně pokud chceš mít div širší, řeš to raději přes CSS vlastnosti padding (příp. margin). Nějaké další info

před 14 lety

juneau
Člen | 166

jojo, sirsi div mam reseny obdobne, jde mi o to, aby se sirka divu neurcovala podle delky popisku, ale podle sirky obrazku. pokud by to nejak slo…

zivotne dulezite to pro me neni, uz jsem si to do systemu pridal (pomoci .{css}), ale kdyby to slo nejak snadno upravit, nebudu se branit :)

před 14 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

pořeším to ;)

před 13 lety

pjancik
Člen | 1

Jak jste to tedy pořešil?