Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Klikatelný obrázek

před 14 lety

jirkaz
Člen | 4

Zdravím, nevím jak v Texy napsat klikatelný obrázek. Rád bych použil obrázek-náhled s popisem, ovšem chtěl bych mu přiřadit navíc hyperlink na verzi obrázku s plným rozlišením. Pochopil jsem, že to asi nějak jde (linkedRoot parametr v images modulu?) ale nevím jak to udělat.

před 14 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Klikatelný obrázek vytvoříš velmi prostě [* image.jpg *]:url. Jako výchozí adresář je použit $texy->imageModule->root. Cílové url může být také obrázek, třeba "odkaz":[* image.jpg *]. Potom je jako výchozí adresář $texy->imageModule->linkedRoot.

Obojí lze zkombinovat do [* image.jpg *]:[* image.jpg *]. V tomto případě jsou názvy obou obrázků stejné a liší se jen adresář ($root vs. $linkedRoot) – potom lze použít „naznačený odkaz“, tedy [* image.jpg *]::

před 14 lety

Robert Nový
Člen | 5

Co zavést i možnost, že by se texy postaralo i o vytvoření malého náhledu obrázku. Pro takový případ by samozřejmě byla vlastní syntaxe.
Já jako uživatel bych pak jen definoval třeba

[*th* image.jpg height=80 *]

což by znamenalo, že se Texy! má postarat o vytvoření malého zobrazovaného náhledu ( a asi i o jeho uložení někam do cachovací složky, aby se nemuselo vytvářet stále znova ). Po kliknutí by se zobrazil velký obrázek a kromě atributu height="" by mohl být třeba width="" (druhý rozměr by si Texy! dopočítalo).
No, je to jen takový nápad.

Editoval Robert Nový (2. 5. 2005 17:48)

před 14 lety

jirkaz
Člen | 4

No myslím, že Texy je spíše pro zápis dokumentů a že by nemělo fungovat jako nějaký složitý systém co generuje obrázky a ukládáje někam do cache (nejlépe do SQL serveru). V ohledech rozšíření by se mi více zamlouvalo rozšíření o možnost „dávkového vložení“ několika obrázků najednou (=tj. jednoduchá fotogalerie). Sám používám poměrně často fotogalerii Tomáše Párala (trochu jsem si ji vylepšil), do Texy dokumentů ji vkládám pomocí php tagu <?php fotogalerie("cesta k adresáři"); ?> což je sice docela praktické ovšem nativní podpora by asi také nebyla špatná :-)

Editoval jirkaz (2. 5. 2005 20:23)

před 14 lety

Robert Nový
Člen | 5

Proč do SQL serveru? Normálně do složky k tomu určené nebo v duchu jednoduchosti přímo do složky, kde jsou obrázky. Nevím co vidíš složitějšího na generování klikacího obrázku s vytvořením malého náhledu pro odkaz, než na vkládání fotogalerie, o kterém mluvíš. :)

před 14 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Záměrem Texy! je nabídnout podporu, aby si programátor mohl snadno generování náhledů doplnit. Nikoliv však přímo náhledy generovat. V tuto chvíli je to řešeno přes callback, viz příklad ‚images‘. Ale je to jedna z věcí, která ještě upravuji (k jednoduchosti).

Poté není problém v případě výskytu obrázku klikacího obrázku [* image.jpg *]:: zkontrolovat, jestli existuje náhled a případně jej vytvořit a to vše přes vlastní obslužnou funkci.

před 14 lety

Whit
Člen | 5

David Grudl psal:

Klikatelný obrázek vytvoříš velmi prostě [* image.jpg *]:url. Jako výchozí adresář je použit $texy->imageModule->root. Cílové url může být také obrázek, třeba "odkaz":[* image.jpg *]. Potom je jako výchozí adresář $texy->imageModule->linkedRoot.

Obojí lze zkombinovat do [* image.jpg *]:[* image.jpg *]. V tomto případě jsou názvy obou obrázků stejné a liší se jen adresář ($root vs. $linkedRoot) – potom lze použít „naznačený odkaz“, tedy [* image.jpg *]::

Zdravím. Není mi to jasné, prosím o podrobnější popis – jde mi o konstrukci obrázku generovaného s popiskem. Tedy mám např.

[* kam-za-bambusy/Botanicka-Liberec-07.thumb.jpg *] *** "detail":[?obrazek:kam-za-bambusy/Botanicka-Liberec-07.jpg] .[thumb]

a potřebuji něco jako

[* kam-za-bambusy/Botanicka-Liberec-07.thumb.jpg *]:[?obrazek:kam-za-bambusy/Botanicka-Liberec-07.jpg] *** "detail":[?obrazek:kam-za-bambusy/Botanicka-Liberec-07.jpg] .[thumb]

tj. aby v tom vygenerovaném DIVu byl klikatelný obrázek, popř. i popisek.

Nějak se mi to nedaří, díky.

před 14 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Klikatelný obrázek s popiskem nefunguje, je to bug.

před 13 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Klikatelný obrázek s popiskem opraven.