Oznámení

Provoz fóra byl ukončen

Deformace HTML komentářů

před 10 lety

Jay256
Člen | 3

Texy! 2.0 (revision 8da0750 released on 2009–09–26)

Ve skriptu TexyHtmlModule.php výše uvedené verze Texy! je na řádku 284 kód, který ze všech HTML komentářů odstraní násobné výskyty znaku mínus, bez ohledu na jejich relativní polohu v komentáři. Pokud se v komentáři nachází například funkční JavaScript, může tím být poměrně znefunkčněn.

Má tato funkce i nějaký praktický, ne jen kosmetický význam?

Ještě příklad.

Editoval Jay256 (8. 1. 2010 12:30)

před 10 lety

pekarna
Člen | 46

To je sice pravda, ale dávat v dnešní době JavaScript do komentáře je podle mě už naprosto zbytečné. To se dělalo pro Netscape 4.x a MSIE 3.x. Texy jede na validitu, ne na zpětnou kompatibilitu s pravěkem.

před 10 lety

pekarna
Člen | 46

http://tinyurl.com/yhysafuhttp://www.w3.org/TR/xml/#…

For compatibility, the string " – " (double-hyphen) MUST NOT occur within comments.]

před 10 lety

Jay256
Člen | 3

Děkuji za odpověď, přesně tohle jsem chtěl vědět. Vynechání komentářů problém odstraní, ale začnou tam strašit entity … řešit to už nebudu, na daný kus kódu stačí aplikovat ultimativní úpravu a je klid.

před 10 lety

pekarna
Člen | 46

No ale ty entity jsou tam naprosto vpořádku :-) Pokud tedy má být výsledkem XHTML. XHTML je HTML dokument vyjádřený v XML, tedy výskyt < jen tak v textu je neplatný. Pokud chceš javascript vidět „hezky“, tak doporučuju XHTML a <[CDATA[ ... ]]>.

Edit: Imho v Texy jde nějak nastavit jestli chceš XHTML či HTML a tím tomu vyhazování -- zmezit; pohledej.

Editoval pekarna (13. 1. 2010 6:01)

před 10 lety

Jay256
Člen | 3

pekarna napsal(a):

No ale ty entity jsou tam naprosto vpořádku :-) Pokud tedy má být výsledkem XHTML. XHTML je HTML dokument vyjádřený v XML, tedy výskyt < jen tak v textu je neplatný. Pokud chceš javascript vidět „hezky“, tak doporučuju XHTML a <[CDATA[ ... ]]>.

Vím, že by tam ty entity měly být, což nic nemění na tom, že mi tam vadí :-) Něco takového už mě to taky napadlo, ale žádná sláva.

Edit: Imho v Texy jde nějak nastavit jestli chceš XHTML či HTML a tím tomu vyhazování -- zmezit; pohledej.

V TexyHtmlModule.php jsem nenarazil na žádný náznak toho, že by se odstraňování -- řídilo nějak podmínečně podle $texy->mode, TexyHtml::$xhtml nebo čehokoliv jiného.

před 9 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Berte Texy jako „human-readable text to HTML converter“ s částečnou podporou HTML značek. Vkládání JavaScriptu nijak zvlášť podporované není. Dodělat by ji vyžadovalo hodně změn v kódu a do toho se mi moc nechce.